2020 volleyball honors announced

Thursday, November 19, 2020

Southeast A

All-state: Cindy Gray, Sr., Billings Central; Alyssa Pretty Weasel, Sr., Hardin; LeFaye Russell, Sr., Hardin; Terran Speake, Sr., Livingston; Maria Stewart, Jr., Billings Central; Sophia Timm, Sr., Laurel.

First team all-conference: Cindy Gray, Sr., Billings Central; Alyssa Pretty Weasel, Sr., Hardin; LeFaye Russell, Sr., Hardin; Terran Speake, Sr., Livingston; Maria Stewart, Jr., Billings Central; Sophia Timm, Sr., Laurel.

Second team all-conference: Bailey Graves, Jr., Laurel; Keeli Harris, Sr., Laurel; Rylee Kogolshak, So., Hardin; Zi’Onna Leikam Morton, Jr., Billings Central; Jonna Lind, Sr., Hardin; Grace Zeier, Sr., Billings Central.

Honorable mention: Isabelle Erickson, Sr., Billings Central; Mya Hanson, Jr., Billings Central; Sylar Higgs, Sr., Livingston; Mollie McGrail, Sr., Billings Central.

 

4B

All-state: Makenna Bushman, Sr., Joliet; Macee Murphy, Jr., Huntley Project; Blythe Sealey, Sr., Roundup; Josie Hasler, Jr., Huntley Project; Skyler Wright, Sr., Joliet.

First team all-conference: Makenna Bushman, Sr., Joliet; Macee Murphy, Jr., Huntley Project; Blythe Sealey, Sr., Roundup; Josie Hasler, Jr., Huntley Project; Skyler Wright, Sr., Joliet; Josee Krum, Sr., Huntley Project; Aubrey Allison, So., Shepherd.

Second team all-conference: Meghan Eiselein, Sr., Roundup; Merrin Schwend, Sr., Joliet; Liddia Fontaine, Sr., Red Lodge; Lyndsey Kale, Jr., Shepherd; Greta Peterson, Jr., Huntley Project; Brooklyn Wyllie, Sr., Columbus; Bella Klein, Jr., Roundup.

 

4C

All-state: Emily Adkins, Sr., Bridger; Jenna Kallevig, Sr., Bridger; Kyra Kroll, Sr., Bridger; Mckenzie Pitts, Sr., Roberts; Kimberly Bear, Sr., Roberts; Emma DeVries, Sr., Roberts; Brooklynn Ragland, Sr., Custer-Hysham.

First team all-conference: Emily Adkins, Sr., Bridger; Jenna Kallevig, Sr., Bridger; Kyra Kroll, Sr., Bridger; Mckenzie Pitts, Sr., Roberts; Kimberly Bear, Sr., Roberts; Emma DeVries, Sr., Roberts; Brooklynn Ragland, Sr., Custer-Hysham.

Second team all-conference: Baileigh Skorupa, Sr., Bridger; Hope Buessing, Sr., Bridger; Bentley Bertolino, So., Roberts;

Makayla Harper, Sr., Park City; Keara Young, Sr., Absarokee; McKenzie Morrison, Sr., Custer-Hysham; Mya Goltz, So., Bridger.

Category:

Upcoming Events

Wednesday, November 25, 2020
Wednesdays, 7 p.m., 201 1/2 E. Main St., Laurel
Monday, November 30, 2020
Mondays, 1:30 p.m., 201 1/2 E Main St.
Tuesday, December 1, 2020
1st and 3rd Tuesday, 6:30 p.m., Council Chambers
Wednesday, December 2, 2020
Wednesdays, 7 p.m., 201 1/2 E. Main St., Laurel
Thursday, December 3, 2020
First Thursday, 5 p.m., City of Laurel Council Chamber
Monday, December 7, 2020
Mondays, 1:30 p.m., 201 1/2 E Main St.

Poll

Do you prefer a pumpkin pie or pecan pie?

The Laurel Outlook

 

We use Google cookies to determine our demographic of visitors to our site. You can opt out here.

We also use Twitter Analytics to track clicks from our twitter feed.